Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Tydzień Świadomości Dysleksji- podsumowanie

Tydzień Świadomości Dysleksji- podsumowanie

Tydzień Świadomości Dysleksji zainaugurował Wojewódzki Konkurs Rodzinne Dyktando ( VI edycja). W projekcie wzięły udział  43 rodziny z gdyńskich i gdańskich placówek oraz z Dębogórza i Mostów.

Zadaniem uczestników było napisanie dyktanda „Niedoszła kartkówka” opracowanego przez Panią Aleksandrę Wierzbińską nauczyciela języka polskiego. Najczęstsze błędy ortograficzne popełniono w następujących wyrazach i wyrażeniach: chyżo, poniewczasie, na nicnierobieniu, skądinąd.

Przyznano dwa pierwsze miejsca, trzy drugie miejsca i  jedno trzecie miejsce oraz  siedem wyróżnień. Rodziny otrzymały dyplomy oraz nagrody w postaci kart prezentowych do księgarni EMPIK o różnej wartości.

Wielu uczestników podziękowało za wspaniałą atmosferę podczas konkursu i wyraziło chęć udziału w nim w przyszłym roku szkolnym.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy a pozostałym rodzinom dziękujemy za udział w konkursie.

W drugim dniu uczniowie klas 0 – III otrzymali propozycję zabaw i ćwiczeń rytmicznych autorstwa Pani Katarzyny Janiszewskiej nauczyciela klasy „0”, które wychowawcy mogą wykorzystać podczas lekcji.

Kolejny dzień przebiegał pod hasłem „Jesienne poruszenie głowy”. Uczniowie klas I – III  z udziałem przewodniczącej SU losowali karty pracy mające na celu doskonalenie funkcji percepcyjno – motorycznych. Wszyscy wykonali poprawnie zadania i zasłużyli na pochwałę oraz pozytywną ocenę.

W czasie warsztatów na temat „Ćwiczenia i zabawy na koncentrację wzrokową, słuchową, ruchową i emocjonalną” rodzice razem z dziećmi mieli okazję zmierzyć się z przykładowymi  zadaniami, które przygotowałyśmy razem z Panią Pauliną Jakubowicz terapeutą pedagogicznym i Panią Barbarą Felską – Siurnicką psychologiem szkolnym. Spotkaniu towarzyszyły pozytywne emocje i „duch walki”.

Podsumowaniem projektu było opublikowanie na stronie szkoły artykułów dla rodziców na temat : „Zabawy rozwijające sprawność narządów mowy” ( w zakładce logopedia) oraz  „Jak przygotować dziecko do czytania i pisania i mieć przy tym sporo zabawy” ( w zakładce terapia pedagogiczna) jako forma pomocy uwzględniająca specjalne potrzeby edukacyjne uczniów.

Dyrekcji  i  Nauczycielom serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji projektu

Terapeuta pedagogiczny i neurologopeda

Beata Ingielewicz

Data dodania: 2019-12-01 12:57:43
Data edycji: 2019-12-01 13:05:02
Ilość wyświetleń: 795

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

" Uczymy się dla życia,

nie dla szkoły"

Seneka Młodszy
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej