Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Tydzień Świadomości Dysleksji- podsumowanie

Tydzień Świadomości Dysleksji- podsumowanie

Tydzień Świadomości Dysleksji zainaugurował Wojewódzki Konkurs Rodzinne Dyktando ( VI edycja). W projekcie wzięły udział  43 rodziny z gdyńskich i gdańskich placówek oraz z Dębogórza i Mostów.

Zadaniem uczestników było napisanie dyktanda „Niedoszła kartkówka” opracowanego przez Panią Aleksandrę Wierzbińską nauczyciela języka polskiego. Najczęstsze błędy ortograficzne popełniono w następujących wyrazach i wyrażeniach: chyżo, poniewczasie, na nicnierobieniu, skądinąd.

Przyznano dwa pierwsze miejsca, trzy drugie miejsca i  jedno trzecie miejsce oraz  siedem wyróżnień. Rodziny otrzymały dyplomy oraz nagrody w postaci kart prezentowych do księgarni EMPIK o różnej wartości.

Wielu uczestników podziękowało za wspaniałą atmosferę podczas konkursu i wyraziło chęć udziału w nim w przyszłym roku szkolnym.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy a pozostałym rodzinom dziękujemy za udział w konkursie.

W drugim dniu uczniowie klas 0 – III otrzymali propozycję zabaw i ćwiczeń rytmicznych autorstwa Pani Katarzyny Janiszewskiej nauczyciela klasy „0”, które wychowawcy mogą wykorzystać podczas lekcji.

Kolejny dzień przebiegał pod hasłem „Jesienne poruszenie głowy”. Uczniowie klas I – III  z udziałem przewodniczącej SU losowali karty pracy mające na celu doskonalenie funkcji percepcyjno – motorycznych. Wszyscy wykonali poprawnie zadania i zasłużyli na pochwałę oraz pozytywną ocenę.

W czasie warsztatów na temat „Ćwiczenia i zabawy na koncentrację wzrokową, słuchową, ruchową i emocjonalną” rodzice razem z dziećmi mieli okazję zmierzyć się z przykładowymi  zadaniami, które przygotowałyśmy razem z Panią Pauliną Jakubowicz terapeutą pedagogicznym i Panią Barbarą Felską – Siurnicką psychologiem szkolnym. Spotkaniu towarzyszyły pozytywne emocje i „duch walki”.

Podsumowaniem projektu było opublikowanie na stronie szkoły artykułów dla rodziców na temat : „Zabawy rozwijające sprawność narządów mowy” ( w zakładce logopedia) oraz  „Jak przygotować dziecko do czytania i pisania i mieć przy tym sporo zabawy” ( w zakładce terapia pedagogiczna) jako forma pomocy uwzględniająca specjalne potrzeby edukacyjne uczniów.

Dyrekcji  i  Nauczycielom serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji projektu

Terapeuta pedagogiczny i neurologopeda

Beata Ingielewicz

Data dodania: 2019-12-01 12:57:43
Data edycji: 2019-12-01 13:05:02
Ilość wyświetleń: 861

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

" Uczymy się dla życia,

nie dla szkoły"

Seneka Młodszy
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej