Opieka medyczna

Warunki realizacji świadczeń gwarantowanych pielęgniarki lub higienistki szkolnej oraz wymagane kwalifikacje zostały określone na podstawie artykułu 27 ust. 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004r.:

W szkołach, w których liczba uczniów zawiera się w przedziale 251-399 osób, dopuszcza się dostępność pielęgniarki lub higienistki szkolnej w szkole nie mniej niż 2 razy w tygodniu, nie mniej niż 4 godziny dziennie.

Szanowni Państwo!

W trosce o zdrowie jamy ustnej dzieci w szkole prowadzone są zabiegi, których celem jest przeciwdziałanie próchnicy zębów. Państwa dziecko, w ramach programu profilaktycznego, 6- krotnie w ciągu roku- w odstępach 6 tygodni ma możliwość nauczenia się prawidłowego sposobu szczotkowania i wyrobienia właściwych nawyków higienicznych. Spodziewamy się, że ta prosta, skuteczna i powszechna metoda zmniejszy zapadalność na chorobę próchnicową zębów.

Uprzejmie prosimy o dopilnowanie, aby dziecko przyniosło do szkoły własną szczoteczkę do zębów, najlepiej nową, zakupioną specjalnie do tego celu, podpisaną imieniem i nazwiskiem dziecka i odpowiednio opakowaną (pudełko, torebka foliowa).

Data dodania: 2018-03-22 10:21:26
Data edycji: 2021-09-22 19:13:46