Świetlica szkolna czynna w godz. 6:30 – 17:00

W świetlicy szkolnej prowadzone są zajęcia opiekuńcze i dydaktyczno-wychowawcze mające swobodny i zabawowy charakter. Szczególną opieką otoczone są dzieci potrzebujące rady i pomocy przy odrabianiu zadań domowych. Praca z dziećmi odbywa się w oparciu o współpracę nauczycieli świetlicy z wychowawcami klas, biblioteki szkolnej oraz pedagoga. Zajęcia realizowane są poprzez różnorodne formy i metody pracy dostosowane do wieku i możliwości wychowanków.

Obejmują między innymi:

• zajęcia o charakterze rekreacyjno-ruchowym,
  • konkursy świetlicowe,
  • zajęcia plastyczne,
  • zajęcia komputerowe,
  • zajęcia muzyczno-ruchowe,
  • teatralno- techniczne (teatrzyk kukiełkowy),
  • zajęcia rozwijające zdolność logicznego myślenia poprzez gry dydaktyczne , krzyżówki itp.,
  • zajęcia utrwalające nawyki higieniczne i zasady bezpieczeństwa w różnych miejscach i sytuacjach,
  • zajęcia zachęcające do czytania książek i czasopism jako źródeł zdobywania wszechstronnej wiedzy.

Wychowankowie świetlicy uczestniczą w organizowanej z biblioteką szkolną akcji „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”, której kontynuacją są – „Popołudnie z bajką”

Data dodania: 2018-03-22 10:20:04
Data edycji: 2022-05-26 19:01:01