„Ludzie przestają myśleć,gdy przestają czytać”

Deenis Diderot- filozof pisarz, encyklopedysta żyjący w XVIII wieku.

Biblioteka szkolna posiada interesujący księgozbiór dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dla najmłodszych są książki  wspierające naukę czytania np. seria „Czytam sobie”, seria ABC…, seria  „Już czytam”, seria „Uczę się czytać ” i wiele innych. Znajdują się również  ich ulubione książki  z cyklu np. „Nela mała Reporterka „ ,  „Martynka”, „Magiczne drzewo”, „Zaopiekuj się mną”,  „Martyna Wojciechowska i zwierzęta świata” oraz duży wybór książek popularnonaukowych .

Starsi  uczniowie  też mają  w czym wybierać, od nowości  czytelniczych  po klasykę. Z nowości wydawniczych  polecamy  serie  np.   „Percy Jackson i Bogowie olimpijscy”, „Apollo i Boskie próby”,

„ Kroniki rodu Kane” , „Baśniobór”  „Pięć królestw”,  „Próba krwi i stali”, „Tomek Łebski”,   „Spirit Animals”, „Igrzyska śmierci”, „Klub poszukiwaczy przygód”, „ Sklepik Okamgnienie”, „Zwiadowcy”, „Flawia de Luce”, „Kroniki Archeo”, „Chowańce”,  „Wojownicy” „Rywalki”, „Alcatraz kontra bibliotekarze” i inne. Pomocą  w nauce są  liczne encyklopedie ,  albumy , programy multimedialne czasopisma oraz zasoby internetowe. W bibliotece znajdują się cztery stanowiska internetowe.

Rodzicom polecamy literaturę pedagogiczną, a dla pań romanse z tak zwanej  „Biblioteczki w spódnicy” .

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI

Prace wewnętrzne