„Ludzie przestają myśleć,gdy przestają czytać”

Deenis Diderot- filozof pisarz, encyklopedysta żyjący w XVIII wieku.

Zapraszamy do korzystania z księgozbioru biblioteki szkolnej. Zawiera on bogaty wybór książek dla dzieci i młodzieży z literatury pięknej i popularnonaukowej oraz czasopisma. Rodzicom polecamy literaturę pedagogiczną zgromadzoną w biblioteczce rodzica.
Biblioteka wyposażona jest w cztery stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu i programy multimedialne.

Z nowości czytelniczych najmłodszym czytelnikom polecamy cykl opowiadań pt. „Zuzia” Maliny  Prześlugi, książki przyrodnicze z serii „Młody obserwator przyrody”  oraz  kolejne książki H. Webb  z serii pt. „Zaopiekuj się mną”. Starszym uczniom oferujemy książki:  R. Riordana pt. „Pery Jackson i Bogowie Olimpijscy”, J. Kelly „ Ewolucja według  Calpurnii  Tate” oraz E. Nowak  pt. „Yellow Bahama w prążki”, J. Windy „Central Park”.

Rodzicom polecamy literaturę pedagogiczną zamieszczoną  w biblioteczce rodzica. Mamy  szczególnie zapraszamy do skorzystania z książek zgromadzonych specjalnie dla nich w „W biblioteczce w długiej spódnicy”.

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI

7.50-15.00