Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Lektury

Klasa 1

  • J.W.Grimm (oprac.Bogusław Michalec) „Jaś i Małgosia”
  • M.Kownacka „Plastusiowy pamiętnik”
  • J.Brzechwa „Sójka, Leń, Żaba, Przyjście lata”
  • J.W.Grimm „Muzykanci z Bremy”
  • H.C.Andersen „Nowe szaty cesarza”
  • W.Cichoń „Cukierku, ty łobuzie!”
  • Ch.Perrault „Śpiąca królewna”
  • T.Jansson „Opowiadania z Doliny Muminków”
  • W.Chotomska „Legenda o Smoku ze Smoczej Jamy”
  • H.Januszewska „Kopciuszek”
  • J.Tuwim „Dyzio Marzyciel, Dwa wiatry”

 

Klasa 2

  • A. i Cz. Centkiewiczowie – „Zaczarowana zagroda”
  • M. Kruger – „Karolcia”
  • L. Krzemieniecka – „z przygód Krasnala Hałabały”
  • J. Porazińska – „Szewczyk Dratewka”
  • baśnie Andersena

 

Klasa 3

  • M. Jaworczakowa „Oto jest Kasia”,
  • H.Ch.Andersen „Dziewczynka z zapałkami, Królowa Śniegu”
  • A i Cz.Centkiewiczowie „Anaruk chłopiec z Grenlandii”
  • J.Grabowski „Puc, Bursztyn i goście”
  • R.Pisarski „O psie, który jeździł koleją”
  • M. Kruger „Karlocia”
  • A.Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” wybr.fragm.

 

Klasa 4 (zgodnie z nową podstawą programową)

Lektury obowiązkowe:

  • Jan Brzechwa „Akademia pana Kleksa”
  • Clive Staples Lewis „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”
  • Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe „Mikołajek”
  • Janusz Christa „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”

Lektury uzupełniające:

  • Carlo Collodi „Pinokio”
  • Francesca Simon „Tylko nie gotujcie Kopciuszka”

 

Klasa 5

Lektury obowiązkowe

  • Ferenc Molnar „Chłopcy z Placu Broni”
  • Wybór mitów greckich
  • Bolesław Prus „Katarynka”
  • Henryk Sienkiewicz „W pustyni i w puszczy”

Lektury uzupełniające

  • Joanna Olech „Dynastia Mizołków”
  • Olaf Fritsche "Skarb Troi"

 

Klasa 6

Lektury obowiązkowe

  • John Ronald Reuel  ,,Tolkien Hobbit, czyli tam i z powrotem"
  • Rafał Kosik ,,Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi"
  • Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" – fragmenty sceny z koncertem Wojskiego, polowanie
  • Juliusz Słowacki ,,W pamiętniku Zofii Bobrówny"
  • Biblia: wybrane przypowieści ewangeliczne o talentach, o siewcy, o pannach roztropnych
  • Mity o: Tezeuszu i Ariadnie, Orfeuszu i Eurydyce, o Dedalu i Ikarze
  • Wybrane podania i legendy polskie: o Lechu, o Kraku

Lektury uzupełniające

  • Małgorzata Musierowicz „Kłamczucha”
  • Irena Jurgielewiczowa „Ten obcy”

 

Klasa 7

Lektury obowiązkowe:

  • Charles Dickens „Opowieść wigilijna”
  • Aleksander Fredro „Zemsta”
  • Ignacy Krasicki „Żona modna”
  • Adam Mickiewicz „Świtezianka”; „Dziady. cz.II”
  • Henryk Sienkiewicz „Quo vadis”; „Latarnik”
  • Stefan Żeromski „Syzyfowe prace”

Lektury uzupełniające:

  • Adam Mickiewicz „Lilije”
  • Sławomir Mrożek „Lew”

 

Klasa 8

Lektury obowiązkowe

  • Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz"
  • Antoine de Saint - Exupery "Mały Książę"
  • Juliusz Słowacki "Balladyna"
  • Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec"
Data dodania: 2018-03-22 10:30:11
Data edycji: 2019-11-14 10:08:05
Ilość wyświetleń: 884

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

" Uczymy się dla życia,

nie dla szkoły"

Seneka Młodszy
Bądź z nami
aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button