Uczniowie naszej szkoły mają bardzo dużą wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci.
Podczas godzin wychowawczych oraz lekcji informatyki nauczyciele przeprowadzili pogadanki dotyczące aktywności uczniów na portalach społecznościowych oraz zagrożeń związanych z zamieszczaniem na profilach informacji czy zdjęć. Podjęte zostały także kwestie rzekomej anonimowości w sieci.
Dzieci wykonały prace plastyczne dotyczące wspomnianego tematu. Uczniowie klas starszych stworzyli prezentacje o wadach i zaletach szybkich form przesyłania informacji oraz zasadach savoir-vivre, czyli etykiecie, jaka obowiązuje w Internecie.
Podczas zajęć poruszano ważny problem fonoholizmu, czyli nadużywanie smartfonów. Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez telefonu. Trzeba jednak pamiętać, że to tak naprawdę kieszonkowy komputer, z którego należy mądrze korzystać. Jesteśmy przekonani, że uczniowie SP29 potrafią z niego korzystać bezpiecznie i znają alternatywy spędzania wolnego czasu niekoniecznie przed monitorem.
Nasza szkoła została zgłoszona do projektu badawczo - edukacyjnego „Granie na ekranie”, którego celem jest zdobycie aktualnej wiedzy na temat korzystania z gier cyfrowych przez dzieci i młodzież oraz edukacja w zakresie odpowiedzialnego grania. W związku z tym podczas zajęć informatyki uczniowie odpowiadają na pytania dotyczące tego, w jaki sposób grają w gry cyfrowe, czy cenią sobie kontakty z rówieśnikami, jakie jest ich samopoczucie?
Mamy nadzieję, że udział w programie wzbudzi świadomość i czujność młodych ludzi w zakresie gier cyfrowych.
Aleksandra Motylińska
" Uczymy się dla życia,
nie dla szkoły"
81-257 Gdynia
Ściegiennego 8