Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Świadomie i bezpiecznie korzystamy z dobrodziejstw wirtualnej rzeczywistości

Świadomie i bezpiecznie korzystamy z dobrodziejstw wirtualnej rzeczywistości

Uczniowie naszej szkoły mają bardzo dużą wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci.
Podczas godzin wychowawczych oraz lekcji informatyki nauczyciele przeprowadzili pogadanki dotyczące aktywności uczniów na portalach społecznościowych oraz zagrożeń związanych z zamieszczaniem na profilach informacji czy zdjęć. Podjęte zostały także kwestie rzekomej anonimowości w sieci.
Dzieci wykonały prace plastyczne dotyczące wspomnianego tematu. Uczniowie klas starszych stworzyli prezentacje o wadach i zaletach szybkich form przesyłania informacji oraz zasadach savoir-vivre, czyli etykiecie, jaka obowiązuje w Internecie.
Podczas zajęć poruszano ważny problem fonoholizmu, czyli nadużywanie smartfonów. Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez telefonu. Trzeba jednak pamiętać, że to tak naprawdę kieszonkowy komputer, z którego należy mądrze korzystać. Jesteśmy przekonani, że uczniowie SP29 potrafią z niego korzystać bezpiecznie i znają alternatywy spędzania wolnego czasu niekoniecznie przed monitorem.
               Nasza szkoła została zgłoszona do projektu badawczo - edukacyjnego „Granie na ekranie”, którego celem jest zdobycie aktualnej wiedzy na temat korzystania z gier cyfrowych przez dzieci i młodzież oraz edukacja w zakresie odpowiedzialnego grania. W związku z tym podczas zajęć informatyki uczniowie odpowiadają na pytania dotyczące tego, w jaki sposób grają w gry cyfrowe, czy cenią sobie kontakty z rówieśnikami, jakie jest ich samopoczucie?
Mamy nadzieję, że udział w programie wzbudzi świadomość i czujność młodych ludzi w zakresie gier cyfrowych.
Aleksandra Motylińska

Data dodania: 2020-03-10 15:42:27
Data edycji: 2020-03-10 16:39:32
Ilość wyświetleń: 59

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

" Uczymy się dla życia,

nie dla szkoły"

Seneka Młodszy
Bądź z nami
aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook