Procedura bezpieczeństwa organizacji egzaminów
Zabezpieczenie sanitarne budynku
Zadania szczególne członków zespołu egzaminacyjnego i dyrektora
Zasady izolacji
Wytyczne dla administracji i obsługi dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty (E8) w SP 29.
1.1. W czasie egzaminów do pracy może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną, jeżeli nie przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją.
1.2. Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
1.3. Podczas egzaminu w szkole mogą przebywać wyłącznie:
Niedozwolone jest przebywanie na terenie szkoły osób innych niż wyżej wymienione, w tym rodziców/prawnych opiekunów uczniów, przedstawicieli mediów.
2.1. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem- maseczką lub przyłbicą. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających.
2.2. Osoby zaangażowane w przeprowadzanie egzaminu, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa za pomocą maseczki, powinni – kiedy jest to konieczne – używać przyłbicy, która nie utrudnia oddychania.
3.1. Przy wejściu do szkoły należy wywiesić informację:
Przy wejściu do szkoły należy umieścić płyn do dezynfekcji rąk (środek na bazie alkoholu, min. 60%) oraz zamieścić informację o obligatoryjnym korzystaniu z niego przez wszystkie osoby wchodzące na teren szkoły.
3.2. Płyn do dezynfekcji rąk powinien być również dostępny w każdej sali egzaminacyjnej. Obok płynu należy umieścić informację na temat prawidłowej dezynfekcji rąk. Załącznik nr 3.
3.3. Drzwi do szkoły oraz wszystkie drzwi wewnątrz budynku powinny być otwarte, tak aby zdający oraz inne osoby uczestniczące w przeprowadzaniu egzaminu nie musiały ich otwierać. Wyjątek stanowią:
Jeżeli ze względów bezpieczeństwa przeciwpożarowego drzwi nie mogą być otwarte, należy zapewnić regularną dezynfekcję klamek/uchwytów.
3.4. Sale egzaminacyjne należy wietrzyć przed wpuszczeniem do nich zdających, mniej więcej co godzinę w trakcie egzaminu (jeżeli pogoda na to pozwala oraz na zewnątrz budynku nie panuje zbyt duży hałas) oraz po egzaminie, dbając
o zapewnienie komfortu zdających.
3.5. Należy zapewnić bieżącą ( przed i po egzaminie i w razie potrzeb) dezynfekcję toalet.
3.6. W pomieszczeniach higieniczno-sanitarnych – jeśli jeszcze tego nie zrobiono – należy wywiesić plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem – instrukcje na temat prawidłowej dezynfekcji rąk.
3.7. Należy utrzymywać w czystości ciągi komunikacyjne oraz przed i po każdym egzaminie dokonać dezynfekcji powierzchni dotykowych: ławek, krzeseł, poręczy, klamek, włączników światła, klawiatur, myszek, uchwytów i powierzchni płaskich. Załącznik nr 2.
3.8. Dezynfekować należy również:
3.9. Przeprowadzając dezynfekcję, należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji. Ważne jest ścisłe przestrzeganie czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń lub przedmiotów.
4.1. Na terenie szkoły lub ośrodka należy wyznaczyć i przygotować pomieszczenie (wyposażone m.in. w środki ochrony osobistej i płyn dezynfekujący), w którym będzie można odizolować osobę w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych – gabinet pielęgniarki. Załącznik nr 1.
Pozostałe regulacje
Ewa Stoińska
Dyrektor
Szkoły Podstawowej Nr 29
w Gdyni
" Uczymy się dla życia,
nie dla szkoły"
81-257 Gdynia
Ściegiennego 8