Żołnierze Wyklęci

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to polskie święto państwowe, przypadające corocznie 1 marca. Obchodzimy je ku czci żołnierzy, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę. Wykazywali się odwagą, męstwem i miłością  do ojczyzny. Z tej okazji w całej Polsce dobywają się wykłady, dyskusje, koncerty, spotkania wspomnieniowe i uroczystości patriotyczne poświęcone Żołnierzom Wyklętym.

Święto Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole

Szkoła Podstawowa nr 29 w Gdyni również pamięta o Żołnierzach Wyklętych. Z tej okazji uczniowie przygotowali plakaty i albumy upamiętniające tamten trudny czas. Prace   rówieśników są hołdem złożonym żołnierzom za ich poświęcenie w służbie Ojczyzny. Odbyły się także lekcje okolicznościowe w wybranych klasach prowadzone przez panią Małgorzatę Małychę. W czasie zajęć przedstawiła dwie książki. Jedna z nich to ,, Rycerze lasu’’.

Pamiętajmy o Żołnierzach Wyklętych nie tylko 1 marca, gdyż tym bohaterom zawdzięczamy, że żyjemy w wolnej Polsce. Możemy mówić językiem ojczystym, mamy prawo wyboru i decydowania o swoim losie, życiu czy  przyszłości. Tej szansy nie mieli Niezłomni Żołnierze, dlatego tym bardziej powinniśmy docenić ich poświęcenie i bezkompromisową walkę.

Julia Płodzich kl.5c
Magdalena Heldt kl.5c