Zapraszamy ptaki do Gdyni

W dniu 14 marca w Leśnym Ogrodzie Botanicznym "Marszewo" w Gdyni odbyła się gala wręczenia nagród w XXI edycji konkursu " Zapraszamy ptaki do Gdyni". Wszystkich gości powitała pani Dorota Marszałek-Jalowska kierownik referatu Ekorozwoju Urzędu Miasta Gdyni. Później wysłuchaliśmy bardzo ciekawych prelekcji przedstawiciela Ekopatrolu Straży Miejskiej o ratowaniu ptaków w mieście i jak i czym dokarmiać ptaki oraz Pani Eweliny Sobańskiej z Nadleśnictwa Gdańsk, która opowiedziała o dziuplakach, które wykorzystają także budki z konkursu.

W konkursie udział wzięli uczniowie klas: 3b, 4a, 4b, 4c, 5b i 5c.
Nasze uczennice Angelika Niemczyk klasa IVa i Roksana Marciniak z klasy IVb otrzymały główne nagrody w kategorii- karmnik, a Paulina Wojtacha z klasy Vc-wyróżnienie za budkę lęgową.
Wszystkim gratulujemy i cieszymy się, że dzięki współpracy rodziców i dzieci, ptaki mogą zamieszkać w swoich domkach i korzystać z dokarmiania w karmnikach. Gala zakończyła się wspólnym ogniskiem i  pieczeniem kiełbasek.
Dziękujemy wszystkim za wykonane prace, gratulujemy i zapraszamy do kolejnych edycji konkursu.
Anna Martusewicz- nauczyciel biologii

Data dodania: 2019-03-19 14:27:41