Z mitologią za pan brat

21 stycznia po raz drugi w historii naszej szkoły miał miejsce międzyklasowy konkurs pod hasłem "Z mitologią za pan brat". Uczniowie klas piątych ucharakteryzowani w stroje z epoki stanęli w szranki o laur zwycięscy. Wszyscy sumiennie przygotowali się do konkursu, dlatego szanse na zwycięstwo były bardzo wyrównane. Trzyosobowe drużyny zacięcie walczyły w następujących kategoriach: układali mitologiczne puzzle, odgadywali autora słów, wyszukiwali w diagramie nazwy związane z życiem i obyczajami starożytnych Greków, zwijali na czas nić Ariadny, prezentowali pantomimę wybranego związku frazeologicznego oraz brali udział w maratonie pytań. Ocenie podlegały również przygotowane przez klasy stroje greckich bogów czy bohaterów. Zwieńczeniem wspólnej zabawy była inscenizacja mitu pt. „Demeter i Kora" w wykonaniu klasy Vc i ucznia z klasy Vb.

W rezultacie miejsca na podium zajęły dwie drużyny z klasy V c - I i II miejsce, miejsce III zaś przypadło jednej z drużyn klasy V b.

Gratulujemy!

Aleksandra Wierzbińska