Z matematyką za pan brat

Dnia 22 maja w naszej szkole odbył się trzeci finał konkursu MATEMATYCZNY OMNIBUS.

Rozgrywkę tę poprzedził etap szkolny, w którym uczniowie klas piątych gdyńskich szkół rozwiązywali zadania otwarte.

Dzisiaj uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w swoich szkołach, odpowiadali na pytania za pomocą tabliczek PRAWDA i FAŁSZ. Zasady konkursu były zbliżone do znanego teleturnieju JEDEN
Z DZIESIĘCIU. Szanse, które tracili uczniowie za błędną odpowiedz na zadane pytanie, zostały wyobrażone jako modele brył wykonanych przez naszych uczniów. Punktami, za poprawną odpowiedz,  były cukierki ufundowane przez  Radę Rodziców. Uczeń, który nie wszedł finału, zabierał cukierki jako nagrodę pocieszenia.

Nagrody, ufundowane przez Urząd Miasta, wręczono wszystkim finalistom.

Tytuł Matematycznego Omnibusa Klas Piątych w Gdyni zdobył uczeń Szkoły Podstawowej Nr 33

Szymon Danielewicz! Gratulujemy!

Na koniec warto dodać, że cieszy zainteresowanie matematyką oraz wysoki poziom wiedzy uczestników konkursu. Bardzo dziękujemy Zawodnikom oraz Nauczycielom za przygotowanie uczniów do dzisiejszych zmagań.

Organizatorzy:

Jolanta Richert