X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2 października w naszej szkole obchodzono X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Już kilka dni wcześniej na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty zachęcające do udziału w akcji oraz kąciki z zagadkami, gdzie każdy uczeń miał możliwość przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia. W piątek tabliczka mnożenia była już obecna wszędzie. Uczniowie klas 4-8 byli egzaminowani z tabliczki mnożenia przez nauczycieli matematyki. Następnie uczniowie z najlepszymi wynikami otrzymując Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia, sami zostali egzaminatorami i egzaminowali swoich kolegów i koleżanki.

Tego dnia podczas lekcji matematyki uczniowie rozwiązywali szereg zadań, zagadek, łamigłówek dotyczących mnożenia. Kolorowali zakodowane obrazki, szukali tabliczki mnożenia w wykreślankach, grali w gry związane z mnożeniem, takie jak KABOOM, JA MAM, KTO MA?, RULETKA. Nie zabrakło również zabaw z mnożeniem przy użyciu tablicy interaktywnej.

Obchody ŚDTM w naszej szkole zorganizowali nauczyciele matematyki: p. K. Turowska, p. A. Hallmann i p. J. Miłosz.

Data dodania: 2020-10-05 22:30:09
Data edycji: 2020-10-05 22:31:25