Wyniki XXIII edycji konkursu ''Zapraszamy ptaki do Gdyni''

Wiadomość od Organizatorów Konkursu "Zapraszamy Ptaki do Gdyni":

Szanowni Państwo!

Serdecznie dziękujemy za udział w tegorocznej edycji konkursu „Zapraszamy ptaki do Gdyni”.

Wpłynęło do nas łącznie 290 ZGŁOSZEŃ, a że każdy uczestnik musiał wykonać 2 prace - daje to imponującą liczbę prawie 600 różnorodnych ilustracji. Komisja konkursowa miała przed sobą naprawdę ciężkie zadanie. Otrzymaliśmy rysunki, prace malarskie oraz kolaże przedstawiające piękne biegusy, drozdy, dzwońce, gołębie, jaskółki, jemiołuszki, kopciuszki, kowaliki, kwiczoły, pliszki, puszczyki, raniuszki i bardzo popularne sikory modre. Jednak prawdziwym faworytem i najczęściej wybieranym przez dzieci ptakiem był gil - został przedstawiony 71 razy! Dzieci zabrały nas w wyprawę po ciekawych zakątkach miasta, przedstawiając je w ilustracjach, często w bardzo nietypowy sposób. Ostatecznie, poza zapowiedzianymi w regulaminie 20 nagrodami głównymi, przyznane zostało także 12 wyróżnień oraz 5 nagród specjalnych.

LISTA NAGRODZONYCH UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 29
NAGRODY GŁÓWNE:
- Agnieszka Talarczyk
- Sofiia Mykhno
- Bartosz Balcerowicz
WYRÓŻNIENIA:
- Zbigniew Okrój
NAGRODY SPECJALNE:
- Antoni Kulaszewicz

Jak co roku wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają od nas pamiątkowy kubek. W sprawie odbioru kubków będziemy się z Państwem kontaktować indywidualnie.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 29 ZDOBYŁA 3 MIEJSCE! Uczniowie zgłosili do konkursu aż 24 prace!
INNE ZWYCIĘSKIE SZKOŁY:
1. miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 21 w Gdyni, której uczniowie zgłosili do konkursu 45 prac.
2. miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 20 w Gdyni, której uczniowie zgłosili do konkursu 29 prac.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za piękne prace!

Teraz prace będą poddane skanowaniu i edycji, by stworzyć z nich ilustracje do jedynej w swoim rodzaju książki. Równolegle na podstawie zgłoszonych opisów do prac będzie tworzona opowieść o ptakach, inspirowana konkursowymi historiami. Nie wiemy na razie kiedy uda nam się dokończyć te wszystkie zadania, ale czekajcie cierpliwie – książka na pewno powstanie. Najpierw w wersji e-booka, a być może kiedyś również w wersji papierowej.

Pozdrawiamy serdecznie,
Organizatorzy Konkursu "Zapraszamy Ptaki do Gdyni".

Szkolny Koordynator Konkursu: mgr A. Martusewicz

Data dodania: 2021-04-28 22:43:00