Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Rodzinnego Dyktanda VIII edycja w 2023 roku

Wyniki  Wojewódzkiego Konkursu Rodzinnego Dyktanda   VIII edycja w 2023 roku

W tegorocznym konkursie wzięły udział 24 rodziny z następujących szkół podstawowych: 5 rodzin z SP nr 37 w Gdyni, 12 rodzin z SP nr 40 w Gdyni, 3 rodziny z SP nr 29 w Gdyni, 1 rodzina z SP nr 20 w Gdyni, 1 rodzina z SP nr 39 w Gdyni, 1 rodzina z SP 10 w Gdyni i 1 rodzina z SP nr 31 w Gdyni. Miło nam, że kilkoro rodzin, które uczestniczyły w ubiegłym roku, ponownie zmierzyło się z trudną pisownią języka polskiego.

Zadaniem uczestników było napisanie dyktanda na temat „ Z przeszłością i współczesnością Gdyni za pan brat”. Najczęstsze błędy ortograficzne popełniono w wyrazach: za pan brat, historii, stamtąd, na co dzień  oraz w nazwach własnych i terenów geograficznych. Przyznano jedno pierwsze miejsce, jedno drugie miejsce, dwa trzecie miejsca, jedno czwarte miejsce, jedno piąte i 8 wyróżnień. Rodziny otrzymają dyplomy oraz nagrody w postaci kart prezentowych do EMPIK o różnej wartości.

Gratulujemy zdobywcom miejsc i osobom wyróżnionym ( lista zwycięzców w załączniku). Pragniemy jednak podkreślić, że wszyscy uczestnicy konkursu są zwycięzcami.

Prosimy o odbiór nagród w terminie od 5.12.2023 – 20.12.2023 roku w sekretariacie szkoły po uprzednim umówieniu się ( nr tel. 58 – 6231244) w godzinach przyjęć interesantów od 8 – 13.00.

Koordynator Konkursu

Beata Ingielewicz