Wycieczka uczniów klasy 5a do Leśnego Ogrodu Botanicznego „Marszewo” w Gdyni

We wtorek 11 czerwca br. uczniowie klasy 5a uczestniczyli w wycieczce do Leśnego Ogrodu Botanicznego „Marszewo” w Gdyni. Upał tego dnia był w doskonałym momencie, aby wybrać się do pięknego, chłodnego i świeżego lasu oddalonego od miejskiego zgiełku nagrzanych ulic i chodników. Na miejscu czekało na uczniów mnóstwo atrakcji. Na początku wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Drewno: dla lasu, dla ludzi, spacer po lesie”. Podczas leśnego spaceru omówili rolę drewna w życiu człowieka i lasu, przypomnieli jak rozpoznawać gatunki drzew, a to wszystko było połączone z zabawami ruchowymi. Po tej części wycieczki uczniowie posilili się kiełbaskami i innymi przysmakami podczas ogniska pod wiatą. Następnie czekało na nich kolejne zadanie – spacer z mapą, czyli wykonanie zadań w terenie w małych, kilkuosobowych grupach w oparciu o mapę i kompas. Wszystkie grupy świetnie sobie poradziły i nikt się nie zgubił! :) Jakby tego było mało, na zakończenie wszyscy razem, ale z podziałem na mniejsze zespoły, wybrali się na Szlak Korzeni, który jest poprowadzony niedaleko Ogrodu Botanicznego. Po drodze zwiedzili domki na drzewach, ogromną wiatę, chatkę zielarki, drwala oraz korzeni i grzybów przy okazji rozwiązując wiele ciekawych zagadek. Cała wyprawa zaowocowała rozpoczęciem zbierania naklejek, dzięki którym będą mogli otrzymać Certyfikat Leśnego Odkrywcy z Odznaką Młodego Odkrywcy Lasu, czyli pięknym drewnianym magnesem z logo Ogrodu. Każdy uczeń otrzymał po dwie naklejki, a do nagrody jest potrzebne pięć. Wycieczka była bardzo udana. Na pewno jeszcze tu wrócimy i nie tylko po naklejki i Odznakę. Pozostało jeszcze wiele atrakcji do zwiedzenia i ciekawych zajęć, w których warto wziąć udział! Zapraszamy tu wszystkich, którzy chcą przeżyć wspaniałą przygodę na łonie natury!

Marta Cylc

Więcej informacji o Leśnym Ogrodzie Botanicznych „Marszewo” w Gdyni: www.marszewo.edu.pl

Data dodania: 2019-06-12 17:18:55
Data edycji: 2019-06-12 17:19:40