Wewnątrzszkolny system oceniania na okres czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Wewnątrzszkolny system oceniania na okres czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku  z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Obowiązujący od 25 marca 2020r. do 10 kwietnia 2020r.

Podstawa prawna:

Rozporządzenie MEN z dnia 20 marca 2020r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku  z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19                                    (Dz. U. z 2020r.  poz.493)

1. W tym trudnym dla wszystkich ludzi czasie ocena ma przede wszystkim charakter wspierający i motywujący.
  2. Uczniowie realizują materiał zgodnie ze swoimi możliwościami.
  3. Materiał realizowany jest zapisywany na internetowej stronie szkoły https://sp29gdynia.stronyzklasa.pl/ w zakładce UCZEŃ - .ZDALNE NAUCZANIE
  4. Najtrudniejsze partie materiału będą omawiane przez nauczycieli podczas lekcji on-line na platformie Microsoft Office 365 w aplikacji Teams.
  5. Kontakty nauczyciele nawiązują również poprzez inne komunikatory internetowe ustalone z uczniami.
  6. Nauczyciele wskazują zadania w kategoriach:
  • Zadania do wykonania
  • Zadania dla chętnych
  • Zadania do przesłania
  • Zadania na ocenę
  1. Kategorie mogą się w różny sposób zazębiać, tzn. np. Zadanie do wykonania może jednocześnie zostać oznaczone jako Zadanie na ocenę.
  2. W danym temacie może pojawić się tylko jedna kategoria zadań, dwie… lub wszystkie cztery. Decyduje o tym nauczyciel.
  3. Ocenianie przedmiotowe w klasach 4 – 8:
  • Zadania do przesłania są zadaniami aktywności. Każde, po stwierdzeniu samodzielności wykonania zgodnie z tematem zostaje nagrodzone „+”.                                                                                                                         Sześć „+” oznacza „6” wagi jeden.
  • Zadania na ocenę są oceniane oceną wagi dwa.
  1. Ocenianie w zakresie poszczególnych edukacji w klasach 1 – 3:
  • Zadania do przesłania są zadaniami aktywności. Każde po stwierdzeniu wykonania zgodnie z tematem zostaje nagrodzone „+”.                                                                                                                         Cztery „+” oznacza „Z’ - znakomicie.
  • Zadania na ocenę są oceniane oceną zgodnie z zapisami Zasad oceniania podanymi przez nauczyciela na początku roku szkolnego.

Ewa Stoińska

Dyrektor SP Nr 29