Warsztaty w Gdyńskim Centrum Filmowym

Uczniowie klasy 4a wzięli udział w „Lekcji z historii kina i form filmu Gdyńskiej Szkoły Filmowej”. Odwiedzili na co dzień niedostępne pracownie, w których powstają filmy Gdyńskiej Szkoły Filmowej, zaplecze Kina Studyjnego. Następnie wzięli udział w części warsztatowej, gdzie w sposób bardzo ciekawy i kompetentny, z użyciem materiałów multimedialnych, prowadząca zajęcia przybliżyła uczniom zagadnienia związane z powstaniem i rozwojem kina oraz rozumieniem filmu. Wielu radości dostarczyła uczniom gra w kalambury, która była podsumowaniem zajęć.

21 marca, to pierwszy dzień wiosny. Uczniowie uczcili go spacerem poznając historię trzech pomników- patrona naszej szkoły, Stefana Żeromskiego, pomnika zesłańcom Sybiru oraz słynnych Gdyńskich Rybek, które zna każdy mieszkaniec naszego miasta.
W radosnym nastroju, pełni wrażeń, czwartoklasiści wrócili do szkoły.
Aleksandra Motylińska, wychowawca klasy 4a
Ewa Szwed