UNIA ROWEROWA- BEZPIECZNA GŁOWA

Nasza szkoła uczestniczyła w projekcie: „Unia Rowerowa – Bezpieczna Głowa”, organizowanym w ramach Europejskiej Strategii Rowerowej. Jego celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do bezpiecznej jazdy na rowerze oraz promocja zdrowego trybu życia i rozwijanie postaw proekologicznych. Organizatorem projektu był Poseł do Parlamentu Europejskiego Janusz Lewandowski oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – w  Gdańsku przy udziale Komendy Miejskiej Policji.
Projekt skierowany był do uczniów klas 4 i 5. Spotkanie rozpoczęło się od pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się na rowerze oraz zostały przypomniane zasady ruchu drogowego. Następnie przeprowadzono quiz, w którym reprezentanci poszczególnych klas mogli wykazać się swoją wiedzą. Tu sukces odnieśli uczniowie klasy 4b, zdobywając najwięcej punktów. W nagrodę otrzymali kaski rowerowe dla każdego ucznia w swojej klasy.
Aleksandra Motylińska

Data dodania: 2018-09-22 17:26:31