Tydzień Świadomości Dysleksji w naszej szkole

Być bliżej dziecka ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi jest myślą przewodnią Tygodnia Świadomości Dysleksji i tradycją naszej szkoły.

Staramy się odpowiadać na potrzeby nauczycieli, rodziców i uczniów dzieląc się wiedzą

i doświadczeniami.

Nasz projekt zainauguruje Wojewódzki Konkurs Rodzinne Dyktando, który odbędzie się 21 listopada 2022 r. o godz. 17.00. Konkurs jest zabawą wielopokoleniową, która integruje rodzinę i jest niekonwencjonalną formą zmagania się z zasadami pisowni.

22 listopada 2022 r. w godz. 10 – 15.30 Panie z Biblioteki Szkolnej zapraszają uczniów klas I – VIII do zapoznania się z książkami z serii „Biblioteczka nie tylko dla dyslektyka” a 24 listopada 2022 r. w godz. 7.40 - 14.30 będą zachęcały uczniów klas I – III do wspólnego czytania z rodzicami lub opiekunami pod hasłem „Rodzinne czytanie”, proponując również współudział rodziców w wzbogaceniu księgozbioru biblioteki szkolnej.

23 listopada 2022 r . zaproponujemy rodzicom naszych uczniów ćwiczenia na temat „Jak się uczyć czyli wskazówki dla rodziców do pracy z uczniami w domu”. Kontynuacją tego pomysłu będą warsztaty praktyczne z udziałem uczniów, rodziców, nauczycieli i osób zainteresowanych, które planujemy zrealizować w drugim semestrze.

Dodatkowo każdy wychowawca będzie mógł skorzystać ze scenariuszy zajęć – propozycji do przeprowadzenia kreatywnej lekcji wychowawczej „Jak się różnimy?” i „Jakie są moje mocne i słabe strony”. Zajęcia będą szansą na stworzenie atmosfery zabawy i pracy, integrację uczniów, wzmocnienie współpracy oraz wiary w swoje możliwości.

Tydzień Świadomości Dysleksji zakończymy 25 listopada 2022 r. W tym dniu uczniowie przyjdą do szkoły ubrani na kolorowo, solidaryzując się z kolegami i koleżankami, którzy poświęcają więcej czasu niż przeciętnie na naukę, wkładają w nią dużo energii i wysiłku oraz pokazując, że każdy z nas jest inny i tym samym wyjątkowy.

Data dodania: 2022-11-15 18:41:59
Data edycji: 2022-11-21 12:50:03