Ikona powiększania tekstu
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień

Tydzień Świadomości Dysleksji – tradycją Szkoły Podstawowej nr 29

Problem znacznych i niełatwych do przezwyciężenia specyficznych trudności w czytaniu i pisaniu, obliguje praktyków do stałego poszukiwania metod pracy z uczniem, zwiększenia świadomości i wiedzy rodziców oraz współpracy z nauczycielami.

Tydzień Świadomości Dysleksji został zapisany w 2003 roku w Programie Wychowawczym szkoły i stał się tradycją Szkoły Podstawowej Nr 29 w Gdyni.
Celem tego przedsięwzięcia jest:

• Zwiększenie świadomości, wiedzy rodziców na temat specjalnych potrzeb edukacyjnych i funkcjonowania dziecka z różnymi dysfunkcjami w szkole.
  • Przekonanie środowiska szkolnego o konieczności stałej pracy z dziećmi w celu wyrównania szans edukacyjnych.
  • Współpraca z nauczycielami zmierzająca do ujednolicenia i synchronizacji oddziaływań dydaktyczno – wychowawczych, skupionych wokół uczniów oraz zaznajomienie nauczycieli ze specyfiką zajęć specjalistycznych.

Spotkania w ramach Tygodnia Świadomości Dysleksji są ważną formą integracji nauczycieli i rodziców. Dla szkoły jest to forma promocji, dzielenie się doświadczeniami i wiedzą z zakresu specyficznych trudności w nauce.
Jednak największą wartością wynikającą z obchodów Tygodnia Świadomości Dysleksji jest możliwość niesienia profesjonalnej pomocy dziecku, często nie mogącemu poradzić sobie z otaczającym światem, doświadczającym wielu negatywnych przeżyć, o których trudno mu zapomnieć.
Zapraszam do zapoznania się z harmonogramem.

Koordynator projektu Beata Ingielewicz

Data dodania: 2018-11-06 18:42:15