Ślubowanie Klas Pierwszych

Dnia 29 października 2020 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się  nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała pani Dyrektor kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej Nr 29 w Gdyni. Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez Dyrekcję Szkoły.

Najmłodsi otrzymali również wspaniałe pomoce dydaktyczne ufundowane przez Rodziców oraz  kubek pierwszoklasisty od Rady Rodziców.

Anetta Recka i Danuta Bieszke

Data dodania: 2020-11-29 14:53:45