Słodkie mikołajki

6 grudnia klasa VIIIc wybrała się na wycieczkę do Gdańska. Na początku odwiedziliśmy tereny przystoczniowe oraz Pomnik Poległych Stoczniowców 1970. Przypomnieliśmy sobie wydarzenia jakie miały miejsce na Wybrzeżu w grudniu 1970 roku. Potem spacerem powędrowaliśmy na Górę Gradową gdzie w centrum Hewelianum braliśmy udział w warsztatach “Czekolada pod lupą”. Ponieważ mieliśmy trochę czasu pospacerowaliśmy po terenach dawnego Bastionu. Na warsztatach poznaliśmy pochodzenie czekolady, jej historię i sekrety cudownego smaku. Dowiedzieliśmy się także jak trafiła do Gdańska i jakie są tradycje naszego regionu w tworzeniu słodyczy. Wyjątkową atrakcją warsztatów była możliwość własnoręcznego stworzenia własnych pralinek w z czekolady. Zabawa była niesamowita i o dziwo wszystkie praliny dotarły do domów ;)

Wychowawca
Barbara Felska-Siurnicka