Rowerowy maj w naszej szkole

Rowerowy maj  w naszej szkole

Od 4 do 31 maja  2022 roku nasza szkoła kolejny raz weźmie udział w akcjii rowerowej :-)

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.
Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń, nauczyciel i pracownik szkoły, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Każdy chętny uczeń klas 1-8 musi przynięść podpisaną zgodę rodzica :-) do wychowawcy klasy do 26 kwietnia 2022 roku.

Zapraszamydo udziału :-)

Wszystkie informacje: