Program „Dziel się Uśmiechem”

Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami przystąpili do realizacji ogólnopolskiego programu „Dziel się uśmiechem”. Głównym celem tego programu jest budowanie wśród uczniów świadomości, jak ważna jest troska o zdrowe zęby oraz jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej. Podczas zajęć poruszane są zagadnienia z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej, zbilansowanej, zdrowej diety oraz aktywnego stylu życia.

Każdy uczeń otrzymał zestaw do pielęgnacji zębów składający się ze szczoteczki i pasty do zębów oraz bezcukrowej gumy do żucia, a także materiały edukacyjne zawarte w książeczce „Ja i moje zęby”. Materiały zostały przygotowane tak, aby w ciekawy sposób pokazać uczniom najważniejsze zasady oraz zalety dbania o zęby.

Program powstał w wyniku współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża i firmy Mars Polska. Do programu włączyło się również Polskie Towarzystwo Stomatologiczne  oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej.

Koordynatorzy programu – Anna Martusewicz,  Małgorzata Chrapek

Data dodania: 2021-02-16 08:59:34