Policyjna foczka uczy zasad bezpieczeństwa

4 lutego 2020 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z panią funkcjonariuszką Policji w ramach programu prewencyjnego „Policyjna Foczka uczy zasad bezpieczeństwa”. Podczas tych zajęć dowiedzieli się jak wygląda codzienna praca policjanta, zapoznali się z numerami telefonów alarmowych. Pani funkcjonariusz przedstawiła zasady udziału uczniów w programie i przeprowadziła pogadankę na temat podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Radziła dzieciom , jak unikać niebezpieczeństw, na które narażeni są uczniowie pokonujący codzienną drogę do szkoły i domu. W ramach programu każde z dzieci otrzymało podręcznik „Policyjna Foczka uczy zasad bezpieczeństwa” oraz zeszyt ćwiczeń, mający wspierać go w kształtowaniu bezpiecznych postaw.
Alicja Zajk, Małgorzata Chrapek

Data dodania: 2020-02-05 09:14:27