Podsumowanie programu Czytamy Razem w roku szkolnym 2023/2024

„Bądźmy wdzięczni ludziom, którzy czynią nas szczęśliwymi. Oni są uroczymi ogrodnikami, dzięki którym nasze dusze rozkwitają” - tą myślą kończymy projekt Czytamy Razem, realizowany w naszej szkole od 19 lat. Kolejny rok wolontariusze udowodnili, że są zdolni do poświęceń oraz bezinteresownie oddani dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W bieżącym roku wspierało nas 23 wolontariuszy: w tym 2 osoby ze środowiska lokalnego, 15 uczniów z LO nr 5 w Gdyni, 4 uczniów z klasy 8 B i 2 uczennice z klasy 8 A ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Gdyni.

Program spełnił oczekiwania zainteresowanych osób. Uczniowie poprzez systematyczny udział w spotkaniach z wolontariuszami, poprawili poziom czytania, umiejętność rozumienia tekstów, wzbogacili słownictwo oraz wzrosło ich zainteresowanie książką. Największą wartość wniosły relacje jakie zawiązały się między dziećmi a ich opiekunami.

Wszystkim Wolontariuszom dziękujemy za zaangażowanie i szczerą pomoc naszym uczniom.

Koordynator programu Czytamy Razem

Beata Ingielewicz