Podsumowanie programu „Czytamy Razem”

21 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 29 w Gdyni odbyło się spotkanie podsumowujące 16 edycję programu „Czytamy Razem” z udziałem Dyrekcji Szkoły, wolontariuszy, rodziców, wychowawców oraz uczniów.
Pani Dyrektor Szkoły E. Stoińska  doceniła pomoc wolontariuszy, dar serca i zaangażowanie w realizację projektu. Uczniowie zaprezentowali umiejętności czytania, które zdobywały przez rok szkolny. Była to podróż do krainy książek. Dzieci przedstawiły genezę ich powstania, rodzaje i najważniejsze walory obcowania z książką. Uczniowie indywidualnie podziękowali wolontariuszom za poświęcony czas, doceniając ich bezinteresowną pomoc.

W bieżącym roku szkolnym w programie wzięło udział 12 wolontariuszy i 14 uczniów z klas 0 – III. Pani Dyrektor otrzymała  podziękowanie dla szkoły od Zarządu Polskiego Towarzystwa Dysleksji i Fundacji FLY za realizację programu a  Wolontariusze dyplomy za całoroczną pracę na rzecz uczniów z trudnościami w czytaniu.

Spotkanie zakończyło się muzyczną dedykacją w wykonaniu ucznia klasy II A  Maksymiliana Mazura oraz rozmową na temat efektów programu i wymianą doświadczeń.

Koordynator szkolny
Beata Ingielewicz