Podsumowanie akcji charytatywnych

2 marca odbył się apel, podczas którego zostały podsumowane dotychczasowe akcje charytatywne organizowane w naszej szkole przez Samorząd Uczniowski oraz wręczone dyplomy za udział w akcjach. W bieżącym roku szkolnym braliśmy udział w kilku akcjach charytatywnych, które zakończyły się dużym sukcesem. Oto nasze działania:

1. Akcja „Brykamy na Pidżama Party z Gabrysią Bryk” – pomoc chorej Gabrysi, udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu Polski w największej ilości osób w piżamach. Udział w akcji wzięło 231 uczniów naszej szkoły. Uczniowie otrzymali imienne dyplomy za udział w akcji. Zebrana kwota to 1331,30 zł.

2. Akcja „Ile waży Święty Mikołaj?” – ogólnopolska akcja organizowana przez fundację „Szczęśliwe dzieciństwo”. Akcja polegała na zbiórce drobnych monet. Każda klasa biorąca udział w akcji otrzymała pamiątkowy dyplom. Zebrana kwota to 874,78 zł.

3. Akcja „Serce dla Alana” – inicjatywa Samorządu Uczniowskiego. W ramach akcji zbieraliśmy środki na pomoc Alanowi – byłemu uczniowi naszej szkoły, który zmaga się z chorobą. Zorganizowano loterię fantową oraz kawiarenkę z ciastami. Zebrana kwota to 4200 zł.

4. Świąteczna zbiórka żywności i środków czystości zorganizowana z okazji Świąt Bożego Narodzenia we współpracy z pedagogiem szkolnym. Dzięki zebranym produktom, kilkanaście potrzebujących rodzin otrzymało świąteczną pomoc.

Samorząd Uczniowski pragnie serdecznie podziękować uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły, którzy pomogli w zorganizowaniu powyższych akcji. Macie WIELKIE SERCA i udowodniliście to po raz kolejny.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy!!!!

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami p. K. Turowską i p. A. Hallmann

Data dodania: 2023-03-11 09:17:49