Pies najlepszy przyjaciel człowieka

„Pies najlepszy przyjaciel człowieka”

Psy to bardzo inteligentne zwierzęta domowe. O ich zaletach można by pisać bez końca.  Przede wszystkim mają dobry wpływ na człowieka - uspakajają, wprowadzają w dobry  nastrój, uczą obowiązkowości i odpowiedzialności. Niezależnie od tego, czy wybierzemy psa  dużego, czy miniaturowego, pracującego, czy do towarzystwa, możemy być pewni, że za  traktowanie go z należną troską odwdzięczy się nam serdecznością i miłością. Będzie  najlepszym przyjacielem, od którego nie usłyszymy złego słowa. Sama niejednokrotnie tego  doświadczyłam, gdyż jestem posiadaczką pewnego psa i kocham go nad życie.

Jak zorganizować psu czas wolny?

Ciekawym sposobem jest zabranie naszego pupila do lasu lub nad morze. Nad wodą, dużą radość psom sprawi pływanie i aportowanie zabawek, natomiast w lesie nasze zwierzaki bez względu na wiek lubią poganiać za patykami. Możemy też wziąć go na wybieg lub ciekawy spacer. Jest to bardzo dobry pomysł i na pewno spodoba się naszemu pupilowi. W razie gdy nie dopisuje pogoda albo zwyczajnie brakuje nam czasu, wówczas warto pobawić się z psem w domu, wykorzystując do tego zabawki.

O nie , znów do weterynarza!

Pamiętajmy też o niekoniecznie miłych dla naszego psa, lecz koniecznych wizytach u  weterynarza. Ważne są szczepienia, na które wypada jeździć mniej więcej raz do roku.  Niezbędne rzeczy przy posiadaniu pieska to m.in. miski, karma, zabawki, kocyk, legowisko a  przede wszystkim dużo MIŁOŚCI

Magdalena Heldt

uczennica klasy 6c