Muzyka łagodzi obyczaje

Uczniowie klasy 4a mieli przyjemność wysłuchać Koncertu Edukacyjnego pt. „Dźwięki z E-kranu”. Te niecodzienne zajęcia odbyły się dnia 11 marca br. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.
Przed młodymi melomanami wystąpili artyści, którzy wykonali utwory ze znanych i lubianych ścieżek filmowych, a także muzykę z reklam telewizyjnych oraz gier komputerowych. Były też kompozycje Fryderyka Chopina, Wolfganga Amadeusa Mozarta, Ludwiga van Beethovena, Jana Sebastiana Bacha, Stanisława Moniuszki i Josepha Haydna i innych klasyków. Orkiestra wygrywała muzykę na trąbce, puzonie, gitarze, perkusji, fortepianie. Każdy utwór dopełniały specjalnie przygotowane wizualizacje.
Koncert spodobał się uczniom, choć wielu z nich po raz pierwszy na żywo słuchało muzyki klasycznej.
Tak się złożyło, że Karolina obchodziła urodziny. Odśpiewaliśmy jej 100 lat, złożyliśmy najpiękniejsze życzenia.
Sporą atrakcją dnia było przejście zwodzoną kładką nad Motławą. Mogliśmy obserwować proces opuszczania się mostu, dzięki któremu dostaliśmy się na drugą stronę rzeki i pięknymi uliczkami Gdańska dotarliśmy do dworca.
To był niezwykle udany dzień, który na pewno pozostanie w pamięci uczniów na długo.
Aleksandra Motylińska, wychowawca kl. 4a
Data dodania: 2019-03-17 13:51:26