Muzeum Techniki Wojskowej GRYF oraz Muzeum Saperskiego.

5 czerwca uczniowie klasy 7b ( wraz kilkorgiem rodziców i wychowawcą klasy)  pojechali na wycieczkę do Muzeum Techniki Wojskowej GRYF oraz Muzeum Saperskiego.

Niespodzianki jakich doświadczyliśmy przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Obejrzeliśmy różne rodzaje pojazdów wojskowych, które wcześniej mogliśmy oglądać jedynie na filmach

oraz broń, amunicję i mundury stosowane kiedyś  w wojsku. Dowiedzieliśmy się co robić gdy znajdziemy metalowe przedmioty kojarzące się z wojną, a raczej czego nie robić znajdując niewypały

żeby nie zrobić krzywdy sobie i innym. Najlepsze było to, że można było ubierać się w ubrania wojskowe, brać do rąk sprzęt wojskowy, wziąć do ręki granat ( oczywiście ćwiczebny) i sprawdzić celność swojego rzutu.

Za pomocą sprzętu saperskiego znajdowaliśmy miny ( ukryte w ziemi specjalnie dla nas). Na strzelnicy strzelaliśmy z wiatrówki.  Świetne wyniki zaskoczyły nawet strzelających!

Potem pieczenie kiełbasek przy ognisku. Było świetnie! Dowiedzieliśmy się rzeczy, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia.

W imieniu klasy dziękuję Rodzicom, którzy przyczynili się do tak miłego i efektywnego spędzenia przez nas czasu.

Wychowawca klasy 7b – Jolanta Richert

Data dodania: 2018-06-18 13:56:31