Mikołajki w SP29

Wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekują grudnia. Dlaczego? Wiadomo, bo 6 grudnia wypadają Mikołajki – tradycyjne święto ku czci św. Mikołaja – biskupa Miry. W tym roku w naszej szkole, dzięki pomocy i wsparciu Rady Dzielnicy Leszczynki, Rady Rodziców, spółkom PEWIK i OPEC z nami cieplej, nasze szkolne Mikołajki były wyjątkowo wesołe, zabawne i przyjacielskie.
Zabawa Mikołajkowa rozpoczęła się już o godzinie 9.30, gdy do nas zawitali nasi najmłodsi uczestnicy, wychowankowie pobliskich przedszkoli. Gry i zabawy, tańce, różne niespodzianki, słodki poczęstunek i oczywiście spotkanie z Mikołajem - to niezapomniane przeżycia i wrażenia dla naszych małych gości. Wychowankowie przedszkoli otrzymali również prezenty w postaci gier dydaktycznych i edukacyjnych, a do domu zabrali zdjęcia zrobione z przyjaciółmi w szkolnej mikołajkowej fotobudce. Kolejna zabawa była organizowana dla uczniów 1-3 klas.
Uczniowie starszych klas w tym dniu również nie zostali zapomnieni. Mikołaj z Rady Rodziców odwiedził każdą klasę. 6 grudnia w szkole odbył się również konkurs „ Świąteczne przebranie”, uczniowie w świątecznych strojach mieli okazję zrobić sobie zdjęcia w fotobudce , a najpiękniejsze i najbardziej twórcze kreacje mikołajkowe otrzymają wyróżnienia 20 grudnia.
I chociaż powszechnie się uważa, że Mikołajki są świętem dla najmłodszych, jesteśmy przekonani, że dorośli również w tym dniu oczekują na prezenty, w postaci życzliwości, wzajemnego szacunku, uprzejmości i ...słodyczy. Tak też było.
Serdecznie dziękujemy radnym Dzielnicy Leszczynki, przedstawicielom Rady Rodziców, Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gdyni ( PEWIK), Okręgowemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej Sp. z o.o ( OPEC z nami cieplej) za finansowe wsparcie oraz pomoc w organizacji szkolnego święta.
Alina Sobolevska
Data dodania: 2019-12-07 17:29:05