Międzyszkolny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

REGULAMIN KONKURSU ORGANIZOWANEGO PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ NR 29

IM.STEFANA ŻEROMSKIEGO W GDYNI

1. Celem konkursu jest:
  • Zachowanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych;
  • Prezentacja szopki bożonarodzeniowej jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej;
  • Poznanie i zapamiętanie wydarzeń związanych z narodzeniem Jezusa;
  • Rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży oraz uzdolnień plastycznych;
  • Integracja wspólnoty rodzinnej (szopka może być wykonana z pomocą członków rodziny).
  1. Założenia organizacyjne:

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 29 im. Stefana Żeromskiego w Gdyni.

Koordynatorzy konkursu: Anna Banacka, Anna Martusewicz.

Adres: Szkoła Podstawowa nr 29 im. Stefana Żeromskiego w Gdyni, ul. Ściegiennego 8, 81-257 Gdynia.

REGULAMIN KONKURSU:

1. Wykonanie pracy:
  • Szopkę można wykonać samodzielnie lub z pomocą rodziny.
  • Każdy uczestnik (zespół uczestników) powinien dostarczyć jedną pracę przestrzenną, wcześniej niepublikowaną, na podstawie nie mniejszej niż 25cm x 25cm i nie większej niż 50cm x 50cm wykonaną z dowolnego tworzywa, przy czym zaleca się wykonywanie szopek z materiałów trwałych i naturalnych: sznurków jutowych, lnu, roślin, masy solnej, gliny, tektury, słomy, drewna itp.
  • Technika wykonania pracy dowolna. Wszystkie elementy szopki powinny być wykonane własnoręcznie. Praca musi być stabilna.
  1. Dokumenty:
  • Wykonaną pracę konkursową należy podpisać pismem drukowanym ( załącznik nr 1).
  • Każdy uczestnik wraz z pracą konkursową składa zgodę na przetwarzanie danych osobowych podpisaną przez rodzica lub opiekuna prawnego (załącznik nr 2).
  • Brak wymaganych dokumentów i prace niezgodne z regulaminem konkursu nie podlegają ocenie.
  • Prace i komplet dokumentów (załącznik nr 1 wypełniony pismem drukowanym i przyklejony w widocznym miejscu pracy konkursowej oraz załącznik nr 2 podpisany przez rodziców lub opiekunów prawnych) należy składać razem z szopką w SP nr 29 im. Stefana Żeromskiego w Gdyni w terminie do 15.12.2023roku.
  1. Ocena pracy:

Prace oceniać będzie Komisja Konkursowa  powołana przez organizatorów specjalnie do tego celu.

Szopki będą oceniane według następujących kryteriów:

• ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu;
  • opracowanie ogólne, dobór i wykorzystanie materiałów (w szczególności naturalnych);
  • wkład pracy;
  • estetyka pracy oraz trwałość konstrukcji.

Oceny szopek dokona Komisja Konkursowa. Zostaną wybrane trzy najpiękniejsze szopki. Decyzja Komisji jest ostateczna i nieodwołalna. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, a laureaci konkursu otrzymają nagrody.

Po ocenie prac przez  Komisję Konkursową zostanie zorganizowana wystawa wszystkich szopek w kościele pw. Świętego Józefa w Gdyni.

1. Finał konkursu:

Finał konkursu i rozdanie nagród odbędzie się 09.01.2023 roku w Szkole Podstawowej  nr 29 im. Stefana Żeromskiego w Gdyni o godz. 15.00.

Wszystkie informacje i dokumenty konkursu:

Data dodania: 2023-11-23 17:38:47
Data edycji: 2023-11-23 17:40:59