Międzynarodowa Konferencja Młodzieżowa „Dokąd Zmierza Świat?” 2021

W czwartek 10 czerwca 2021 roku zespoły uczniów z klasy 6a, 7a, 7b i 8b wzięły udział w Międzynarodowej Konferencji Młodzieżowej "Dokąd Zmierza Świat?" organizowanej przez Sopockie Towarzystwo Naukowe przy współpracy z Instytutem Oceanologii Polskiej Akademii Nauk, Today We Have, MSC, WWF i Akwarium Gdyńskim MIR-PIB.

Drużyny przygotowały w języku angielskim opracowania dotyczące różnych zagadnień związanych z tematyką oceanów i mórz. Zespoły przedstawiały zdalnie swoje prace organizatorom i uczestnikom konferencji, w której brali udział uczniowie nie tylko z Polski, ale też z Hiszpanii, Rumunii i Maroka.

Prace uczniów są dostępne pod linkiem:

Aktywny udział w międzynarodowym wydarzeniu jest cennym doświadczeniem, z którego nasi uczniowie mogą być dumni. Na przygotowanie prac poświęcili dużo czasu i pracy, tym bardziej że musieli wykonać, a następnie prezentować je w języku angielskim. Wszyscy uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę. Dziękujemy im za zaangażowanie i dobry przykład dla innych uczniów.

Gratulujemy wszystkim drużynom!

Dziękujemy też Pani Bilobrovej za wsparcie w kwestiach językowych.

mgr inż. A. Martusewicz

mgr M. Cylc