Mamy to! - Wyspa Zagadek zdobyta!

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły -  Filip Przyborowicz został laureatem 19. Ogólnopolskiego Twórczego Używania Umysłu WYSPA ZAGADEK 2019.  Nagrodą w konkursie jest wyjazd do Szwecji - Ośrodka Doświadczeń i Kształcenia Twórczego Kreativum w Karlshamn. Warto wspomnieć, że konkurs ma wysoką rangę                i m.in.  wpisany jest przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku do kalendarza imprez (olimpiad i konkursów wiedzy). Ogólnym celem WYSPY ZAGADEK jest rozwinięcie myślenia twórczego.

Dla przykładu podajemy kilka pytań, na które Filip musiał odpowiedzieć:

1. Kim jesteś? Spróbuj opisać siebie podając kilka zdarzeń ze swojego życia, które będą Twoją odpowiedzią na to pytanie.
  2. Co jesteś w stanie zrobić z codziennych czynności mając zamknięte oczy? Podaj do kilkunastu zróżnicowanych przykładów.
  3. Przepisz swój ulubiony wiersz lub krótki fragment prozy i naucz się go na pamięć. Następnie powiedz go kilka razy głośno, mając zamknięte oczy. Co zauważasz?
  4. Napisz, co by się stało, gdyby wszyscy ludzie przez jeden dzień mieli zamknięte oczy.

Filipie, gratulujemy wygranej i życzymy sukcesów.

Aleksandra Wierzbińska

Data dodania: 2019-10-09 19:47:01