"Mały Książę w liczbach"- konkurs interdyscyplinarny z języka polskiego i matematyki - rozstrzygnięty

"Oto największy pracoholik świata. Zamieszkiwał najmniejszą a zarazem bardzo interesującą planetę. Pracował bez chwili wytchnienia według narzuconej mu odgórnie instrukcji. Jego postawa zyskała uznanie w oczach Małego Księcia "-  zgadnijcie, o którym bohaterze jest mowa?

Między innymi od takich słów rozpoczął się konkurs dla klas ósmych, którego motywem przewodnim była lektura "Mały Książę". Uczniowie w dwuosobowych zespołach, w ramach powtórki do czekającego ich egzaminu, rozwiązywali zadania sprawdzające znajomość lektury oraz podstawową wiedzę z teorii literatury i nauki o języku. Z kolei  królowa nauk - matematyka sprawdzała wiedzę ósmoklasistów z działań na potęgach, pierwiastkach, wyrażeń algebraicznych czy obliczania procentu danej liczby.  Pytania do wszystkich konkurencji były osnute wokół treści "Mały Książę". Rywalizacja między poszczególnymi drużynami była bardzo zacięta. Po niezwykle emocjonującej końcówce konkursu pierwsze miejsce ex aequo zajęli: Vanessa Durzyńska i Filip Kowalewski z klasy 8c oraz Maria Broniewska i Joseph Sobaszek z 8b.

Konkurs spotkał się  z dużym zainteresowaniem wśród uczniów i dlatego będzie kontynuowany w przyszłym roku. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych.

Aleksandra Wierzbińska
Katarzyna Truszkowska