KOMUNIKAT!!! Zdalne nauczanie od 22.03 do 11.04

Szanowni Państwo,

Na podstawie Rozporządzenia MEN,  z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas 1 - 8. Klasy 1-3 uczą się zdalnie zgodnie ze swoim aktualnym planem lekcji.

W tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19,  będą  zorganizowane zajęcia  świetlicowe oraz lekcje zdalne realizowane na terenie szkoły. Warunkiem jest złożenie przez rodziców pisemnego wniosku na adres:

sekretariat@sp29.edu.gdynia.pl

Oddział wychowania przedszkolnego nadal pracuje stacjonarnie, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Stacjonarnie, tj. w budynku szkoły będą realizowane zajęcia  nauczania zdalnego:

• dla uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, dla których przyznano pomoc nauczyciela lub nauczyciela wspomagającego  -  na wniosek rodzica,
  • ze względu na inne przyczyny uniemożliwiające uczniowi naukę zdalną w domu – na wniosek rodzica i za zgodą dyrektora szkoły.

Dyrektorzy szkół nadal mogą organizować uczniom klas ósmych konsultacje indywidualne lub w małych grupach.

Dyrektor szkoły, centrum lub placówki może udostępnić pomieszczenia w szkole do przeprowadzania konkursów i olimpiad o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.

Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Ewa Stoińska

Dyrektor SP 29