Kolosy

W Dniu Kobiet w piątek 8 marca o godzinie 11.00 uczniowie klasy 5a uczestniczyli w inauguracji 21. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów "Kolosy (za rok) 2018", która odbyła się w Gdyni Arena przy ulicy Kazimierza Górskiego 8.
"Kolosy" to największa w Europie impreza podróżnicza, która każdego marca odbywa się w Gdyni. Jej organizatorem jest m.in. Urząd Miasta Gdynia. Trwa trzy dni, podczas których od rana do wieczora w ogromnej hali, mogącej pomieścić równocześnie nawet cztery tysiące widzów, zaadoptowanej tak, by pełniła również funkcję sali kinowej, odbywają się prezentacje (relacje, pokazy zdjęć oraz filmów) najciekawszych podróżniczych dokonań minionego roku kalendarzowego. Uzupełnieniem pokazów są liczne wydarzenia towarzyszące: wystawy zdjęć, seminaria specjalistyczne, spotkania z autorami książek czy targi sprzętu outdoorowego. Kulminacyjny punkt programu to zawsze ceremonia wręczenia nagród.
Po rozpoczęciu wydarzenia obejrzeliśmy pięć, różnych prezentacji podróżniczych o: 1) wyjątkowych 101 skokach spadochronowych dla niepełnosprawnych dzieci; 2) czteroosobowej rodzinie, która po raz drugi wybrała się na afrykańską pustynię; 3) wyprawie przez azjatyckie góry na podstawie historii polskiego odkrywcy sprzed 129 lat; 4) wędrówce przez Himalaje – najwyższe góry świata i o życiu ludzi, którzy tam mieszkają; 5) samotnej wędrówce przez dwa szlaki górskie w Europie, które są uważane za jednej z najtrudniejszych na naszym kontynencie, a mimo to bardzo się różnią.
Wszystkie te historie rozbudziły nasz apetyt na więcej. Część z nas po wycieczce wróciła tu ponownie z rodzinami, a na pewno wrócimy tu razem za rok! Zachęcamy innych, bo naprawdę warto!
Wychowawczyni klasy 5a
Marta Cylc
Więcej informacji o „Kolosach" znajdziesz pod linkiem: www.kolosy.pl
Data dodania: 2019-03-17 10:34:50