KLASA 6A – SPRZĄTANIE ZAPOMNIANYCH GROBÓW I TRENING CROSSFIT

We wtorek 29 listopada 2019 roku uczniowie klasy 6a wybrali się na cmentarz przy ulicy Pelplińskiej nieopodal szkoły, aby posprzątać zapomniane, zaniedbane i porośnięte trawą groby. Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali swoją pracę. Uprzątnęli z nagrobków gałęzie i jesienne liście. Zadbali o ponowne ustawienie przewróconych krzyży i tabliczek z imionami i nazwiskami zmarłych. Usunęli z grobów stare, wypalone znicze, a na ich miejsce zapalili nowe, chcąc uczcić pamięć zmarłych. Wszyscy byli zadowoleni z efektów swojej pracy i za rok chcą powtórzyć całe przedsięwzięcie.

Drugą częścią wycieczki był udział w treningu crossfit poprowadzonym przez Pana Pawła Grabińskiego w klubie treningu funkcjonalnego Avanport w Gdyni. Uczniowie uczestniczyli w tych zajęciach w ramach nagrody konkursowej ufundowanej przez szkolną Radę Rodziców. Ćwiczenia, które przygotował Pan Paweł, były zróżnicowane i wymagające zaangażowania, którego nikomu nie brakowało. Uczniowie wykorzystywali podczas treningu różnorodny sprzęt. Byli zaciekawieni rozmaitością ćwiczeń i zaskoczeni ich pomysłowością i oryginalnością. Wszyscy zakończyli ten dzień zmęczeni, ale szczerze zadowoleni i uśmiechnięci.

Dziękuję rodzicom uczniów klasy 6a za przygotowanie dzieci do udziału w jesiennym sprzątaniu grobów, Panu Michałowi za udział w wycieczce i pomoc w jej organizacji oraz Panu Pawłowi za alternatywny trening poprowadzony w wesołej atmosferze.

Marta Cylc
Wychowawczyni klasy 6a