Klasa 5a w Marszewie

Dnia 19 lutego uczniowie klasy 5a uczestniczyli w zajęciach warsztatowych pod hasłem „Drewno. Powrót do dzikości”. Prowadzone były one przez pracowników Leśnego Ogrodu Botanicznego w Marszewie.
Klasa została podzielona na dwie grupy. Na początku, pierwsza tworzyła obrazek metodą String Art.  Za pomocą małych gwoździków i młotka uczniowie wykonali kontur, np. jeża, wiewiórki, grzyba, żołędzia, a następnie środek został wypełniony kolorowymi niteczkami, które zaczepiane były o gwoździe. Powstały przepiękne arcydzieła.
Druga grupa w tym samym czasie wzięła udział w biegu na orientację, gdzie z mapą i kompasem uczniowie wykazali się wiedzą przyrodniczą odnajdując na terenie ogrodu pięć miejsc zaznaczonych na mapie.
Na dzieci czekała kolejna atrakcja- pieczenie kiełbasek przy ognisku. Wszystkim bardzo smakowało jedzenie.
Ogród Botaniczny w Marszewie jest ciekawym obiektem przyrodniczym, w którym na łonie natury można doskonalić swoją wiedzę. To była ciekawa lekcja techniki i przyrody oraz świetna zabawa.
Aleksandra Motylińska
wychowawca klasy 5a