KANGUR MATEMATYCZNY

Uczniowie klas II-VIII wzięli udział w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania wiedzy i Nauk Matematycznych, a patronat nad konkursem sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Konkurs polega na rozwiązaniu testu składającego się z niestandardowych zadań, sprawdzających umiejętności matematyczne oraz logiczne myślenie, w kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin i Kadet. Poziom konkursu jest bardzo wysoki, dlatego bardzo miło nam poinformować, że nasi uczniowie znaleźli się w gronie osób z najwyższymi wynikami, za co otrzymali dyplomy, nagrody i drobne upominki.
Dariusz Bartkowiak z kl. 2a oraz Marek Plichta z kl. 5b uzyskali wynik bardzo dobry.
Wyróżnienia otrzymali: Damian Siemaszko z kl. 2a, Maksymilian Moskot z kl. 3a, Maja Dembowska z kl. 3b, Robert Liss z kl. 3b, Julia Hebel z kl. 3b, Patryk Starost z kl. 4b, Bartosz Balcerowicz z kl. 5b, Bartosz Cymanowski z kl. 5b, Magdalena Heldt z kl. 5c, Amelia Osowska z kl. 7b, Aleksandra Wilińska z kl. 8a, Marta Cymanowska z kl. 8a i Olivier van Overveld z kl. 8a.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Katarzyna Turowska – szkolny koordynator konkursu

Data dodania: 2020-06-23 08:28:49