Jeden z dziesięciu

17 maja po raz pierwszy w historii naszej szkoły odbył się konkurs dla klas siódmych i ósmych pod hasłem „Jeden z dziesięciu”.
Celem konkursu było usystematyzowanie wiedzy z zakresu z historii oraz języka polskiego, w tym: teorii literatury, nauki o języku, lektur, przysłów i powiedzeń . Konkurs składał się z trzech etapów, podczas których uczniowie odpowiadali na pytania prowadzących. Początkowo walka była wyrównana – dziesięcioro uczestników szczęśliwie zakończyło pierwszy etap i zakwalifikowało się do drugiego.  W drugim etapie uczestnicy sami wyznaczali się do odpowiedzi, wykazując się jednocześnie nie tylko wiedzą, ale także znajomością strategii. Gra toczyła się do momentu, gdy na polu walki zostało trzech finalistów  z klasy VII a: Ola, Wiktoria oraz Alex . Po niezwykle emocjonującej i zaciekłej rywalizacji w trzecim etapie zwyciężczynią została uczennica klasy VII a – Aleksandra Wilińska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Aleksandra Wierzbińska
Agnieszka Reiter