IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października w naszej szkole obchodzono IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Już kilka dni wcześniej na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty zachęcające do udziału w akcji oraz kąciki z zagadkami, gdzie każdy uczeń miał możliwość przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W piątek tabliczka mnożenia była już obecna wszędzie. Uczniowie klas 4-8 byli egzaminowani z tabliczki mnożenia przez nauczycieli matematyki. Następnie uczniowie z najlepszymi wynikami sami zostali egzaminatorami i egzaminowali swoich kolegów i koleżanki. Patrole egzaminacyjne pracowały podczas lekcji matematyki oraz podczas przerw międzylekcyjnych. Dotarły również do uczniów klas trzecich, którzy zaczynają dopiero swoją przygodę z mnożeniem, a jak się okazało, świetnie już sobie radzą. W egzaminach wzięli także udział nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. Osoby, które podczas egzaminu odpowiedziały bezbłędnie na wszystkie pytania otrzymywały Certyfikat lub Odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia. Poza tym tego dnia podczas lekcji matematyki uczniowie rozwiązywali szereg zadań, zagadek, łamigłówek oraz grali w gry związane z mnożeniem, a uczniowie klas 4 ułożyli nawet rymowanki dotyczące mnożenia.
Obchody ŚDTM w naszej szkole zorganizowali nauczyciele matematyki: p. K. Turowska, p. A. Hallmann i p. J. Miłosz.

Data dodania: 2019-10-07 11:29:22
Data edycji: 2019-10-25 11:36:20