Informacja dotycząca możliwego strajku od Wiceprezydenta Miasta Gdyni

Szanowni Rodzice!

Negocjacje dotyczące protestu nauczycieli odbywają się na poziomie ministerialnym i miasto nie jest stroną konfliktu. Oczekujemy jednak, że problem zostanie rozwiązany. Ze swojej strony monitorujemy na bieżąco sytuację, jesteśmy w stałym kontakcie z innymi samorządami, w tym Gdańska i Sopotu oraz z Pomorskim Kuratorium Oświaty. Myśląc o rozwiązaniach na czas ewentualnego strajku, koncentrujemy się na potrzebach uczniów i rodziców.

Otrzymaliśmy informację ze Związku Nauczycielstwa Polskiego, ile szkół przystąpi do strajku, natomiast danych na temat liczby strajkujących nauczycieli nie posiadamy. W Gdyni jest 98 placówek oświatowych. Otrzymaliśmy informację, iż 80 deklaruje przystąpienie do strajku. Niestety z uwagi na charakter protestu, jego skalę poznamy dopiero 8 kwietnia, zatem dopiero wówczas będziemy mogli zaproponować konkretne rozwiązania.

By wspomóc Państwa w zorganizowaniu dzieciom opieki, w tym najtrudniejszym dniu jakim niewątpliwie będzie poniedziałek 8 kwietnia, Prezydent Gdyni już podjął decyzję, że będzie to dzień otwarty miejskich placówek kultury. Dzieci i młodzież wraz z rodzicami czy opiekunami mogą w tym dniu skorzystać nieodpłatnie z przygotowanej oferty. W swoje progi zapraszają: Centrum Nauki EXPERYMENT (w godz. 9:00-18:00), Muzeum Emigracji (w godz. 10:00-18:00) oraz Konsulat Kultury (w godz. 9:00-13:00 ).

O zmieniającej się sytuacji będziecie Państwo na bieżąco informowani przez dyrektorów placówek. Komunikaty dotyczące poszczególnych szkół i przedszkoli dostępne są na stronach internetowych jednostek.

Bartosz Bartoszewicz
Wiceprezydent Gdyni