III miejsce w konkursie Strażników Energii i wizyta wiceprezydenta Gdyni w naszej szkole

W czwartek 5 marca naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście - wiceprezydent Gdyni Pan Marek Łucyk i przedstawiciele firmy Dalkia Polska. Powodem spotkania był konkurs „W obiektywie Strażników Energii”, w którym nasza szkoła zajęła trzecie miejsce! Uczniowie klas piątych i ósmych z pomocą Pani Anny Martusewicz i Pani Marty Cylc przygotowali film konkursowy, w którym nagrali scenki promujące postawy ekologiczne i wykonali autorską piosenkę. Nasi goście mogli usłyszeć ją „na żywo” podczas spotkania. Dodatkowo uczniowie przygotowali ekologiczną piosenkę-niespodziankę, która była prezentem od naszej szkoły dla Pana wiceprezydenta i pozostałych gości. Laureaci otrzymali ekologiczne nagrody ufundowane przez firmę Dalkia Polska. Spotkanie było też okazją do rozmowy oraz zaprezentowania metod oszczędzania, które stosują uczniowie.

Relacja ze spotkań Pana wiceprezydenta z laureatami konkursu „W obiektywie Strażników Energii” i zwycięskie filmy są dostępne na stronie:
www.gdynia.pl/gdynia-energetyczna,8107/ekologiczne-porady-od-straznikow-energii,548246

Autor tekstu: M. Cylc

Data dodania: 2020-03-11 07:24:44