Gra miejska „Moja Ojczyzna”

5 września uczniowie naszej szkoły nietypowo spędzili dzień. Nie było zajęć lekcyjnych, gdyż wzięli udział w grze miejskiej pod hasłem „Moja Ojczyzna”.  Jej celem było poznanie historii naszego miasta, a także ciekawych i zabytkowych miejsc.
Klasy 2, 3, i 4 na starcie otrzymały karty pracy oraz koperty z zadaniami. Każda grupa musiała odnaleźć obiekty opisane w zadaniach. Ponadto uczniowie musieli przypomnieć sobie postać patrona szkoły- Stefana Żeromskiego. Dotarli też do schronu z II wojny światowej przy ul. Morskiej. Jednym z zadań było również zapoznanie się z obiektem komunikacji miejskiej oraz tabliczką upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych. Na trasie gry znalazł się zabytkowy budynek z 1914r.- dom rodziny Bieszków przy ul. Św. Mikołaja oraz pierwszy w Gdyni zakład fotograficzny  Foto Ars, który rozpoczął swą działalność w 1936r. Obecnie właścicielami są rodzice naszego ucznia. Po krótkim odpoczynku w Parku Kilońskim uczniowie udali się na Górę Świętego Mikołaja.
Uczniowie klas 5-8 mieli wyjątkowe zajęcia historii poznając nasze piękne miasto. Z mapą w ręku odszukiwali znane miejsca naszego miasta i wykonywali powierzone im zadania utrwalając wiedzę na temat historii Polski i Gdyni. Zwieńczeniem  gry była wizyta w Muzeum Emigracji.
Tak oto dzieci spędziły środowe przedpołudnie łącząc elementy zabawy i edukacji. Była to świetna przygoda, która dała wiele radości i zadowolenia.
Dziękujemy rodzicom za pomoc w opiece nad dziećmi.
Aleksandra Motylińska

Data dodania: 2018-09-08 18:10:28