Góra Grosza

W dniach 25.11.2019 – 02.01.2020 Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Katarzyny Turowskiej przeprowadził na terenie szkoły akcję „Góra Grosza”, polegającą na zbiórce drobnych monet. Celem, na który zbierane są monety, jest pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. W akcję zaangażowali się uczniowie naszej szkoły, ale również rodzice i nauczyciele. W sumie udało się zebrać 736,17 zł, a zebrane monety ważyły prawie 60 kg. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji i już teraz zachęcamy do gromadzenia w domu kolejnych „groszy”, ponieważ w przyszłym roku szkolnym planujemy ponownie włączyć się w tę akcję.
Katarzyna Turowska
Data dodania: 2020-05-10 18:48:21