Finał „Wyspy Zagadek” już za nami!

W sobotę - 21 września odbył się finał 19.edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Wyspa Zagadek 2019”. W tym roku nasza szkoła miała szczególny powód do dumy, gdyż była reprezentowała przez liczną grupę. Czworo w młodszej kategorii wiekowej – Julia z 5c, Bartosz – 5b , Filip 6a i Wiktoria z 6c. W grupie starszej o tytuł laureata walczyły:Wiktoria z 7a,  Ola,Beata,Wiktoria z klasy 8a oraz Ela z 8c. Uczniowie rozwiązywali  zadania związane ze zmysłem wzroku. Jedno z zadań dotyczyło gry, jaką można by rozegrać z zamkniętymi oczami. Finaliści musieli też wymyśleć zakończenie historii tajemniczej skrzyni. Podobnie jak w poprzednich latach od uczestników wymagano kreatywnego, twórczego rozwiązania zadań. Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki i oczywiście życzymy wygranej. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na początku października a nagrodą dla laureatów finałów krajowych jest  wyjazd do szwedzkiego Ośrodka Doświadczeń i Kształcenia Twórczego Kreativum w Karlshamn.

Aleksandra Wierzbińska

Data dodania: 2019-09-23 11:37:21