DZIEŃ LICZBY PI – 14 MARCA 2021

14 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Liczby Pi. Nie zapomniała o nim również nasza szkoła. Już kilka dni przed tym świętem na szkolnym funpage’u pojawiały się kolejne informacje dotyczące tej niezwykłej liczby: filmy, zadania, zabawy. Każdego dnia pojawiało się nowe wyzwanie. Uczniowie mieli możliwość ułożenia online puzzli przedstawiających liczbę Pi, sprawdzenia, czy ich data urodzenia znajduje się wśród kolejnych cyfr liczby Pi, zaśpiewania piosenki „The Pi Song” oraz ułożenia swojego własnego Pi-ematu. Na lekcjach matematyki uczniowie wyznaczali liczbę Pi dokonując pomiaru obwodu i średnicy różnych okrągłych przedmiotów oraz rozwiązywali zagadki dotyczące liczby Pi w wirtualnym pokoju zagadek. Uczniowie wykonali również plakaty poświęcone liczbie Pi stosując tradycyjne techniki plastyczne, a także korzystając z programów i aplikacji graficznych.
K. Turowska, A. Hallmann, J. Miłosz

Data dodania: 2021-03-30 21:02:19