Dzień liczby Pi

14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Z tej okazji lekcje matematyki w klasach 4-8 były poświęcone tej właśnie niezwykłej liczbie. Uczniowie obejrzeli film dotyczący liczby Pi, następnie wyznaczali liczbę Pi mierząc obwody i średnice okrągłych przedmiotów, rozwiązywali łamigłówki, układali puzzle, wykonywali plakaty. Chwilą, na którą wszyscy czekali było skosztowanie ciast i babeczek, przyniesionych przez uczniów. Ciasta powstały w związku z wywodzącą się z krajów anglosaskich tradycją „Pi pie”, czyli ciasto Pi, miały okrągły kształt i znajdował się na nich symbol Liczby Pi. Podczas przerw międzylekcyjnych uczniowie rozwiązywali krzyżówkę poświęconą liczbie Pi, skanując kody QR znajdujące się w różnych miejscach korytarza oraz grali w gry znajdujące się na korytarzu. Wszystkich zaskoczył uczeń klasy 8a Krzysztof Leszka, który zapisał z pamięci 138 cyfr rozwinięcia liczby Pi. Gratulujemy Krzysztofowi wspaniałej pamięci.  Obchody święta liczby Pi dostarczyły wszystkim dużo dobrych emocji i świetnej zabawy.
K. Turowska, A. Hallmann, K. Pisarzewska

Data dodania: 2022-03-15 10:30:44